Ceník oprav myček

Orientační ceny náhradních dílů myček
špatně myje nevypouští nenapouští nehřeje teče nesvítí bliká
topení čerpadlo nap.ventil topení,modul hadice on/off,flexo elektronika
200-1000 200-1000 200-1000 200-3000 5-900 50-600 1500-3000

Orientační ceny náhradních dílů myček uvedeny v Kč včetně DPH.

K této orientační částce za náhradní díl je nutno připočítat ceny hodinové práce a cestovné – viz ceník.

K některým typům myček disponuje technik on-line ceníkem náhradních dílů. Tj. pro urychlení servisu je možné okamžitě po identifikaci závady z bytu zákazníka objednat příslušný náhradní díl (pokud není skladem) potřebný k dokončení opravy myčky.

Příklad opravy myčky:

myčka hlásí chybu

oprava myčky – hlásí chybu

  • V dnešní době mezi naprosto běžné závady myček nádobí patří hláška chyb během mycího cyklu spotřebiče. Pokud hlášená závada v podobě poruchového kódu není popsána v návodu nebo si zákazník neví rady je potřeba servisním technikem provést autotest myčky nebo překontrolování veškerých funkčních prvků a samotných funkcí myčky. Podle závady se odvíjí další servisní postup směřující k úspěšné opravě myčky přímo u zákazníka v bytě.

 

čerpadlo myčky

oprava myčky Bosch

  • Nahlášená závada byla, že myčka nemyje. Po demontáži myčky z kuchyňské linky a následnému oddeklování spotřebiče bylo pohledem zjištěna závada na části, která zajišťuje oběh vody během mycího cyklu myčky. Tato část se jmenuje čerpadlo oběhu (motor s turbínou). Bohužel v tomto případě bylo poškození dílu tak rozsáhlé, že by byla nutná jeho výměna. Oprava nakonec nebyla uskutečněná z důvodu vysoké ceny náhradního dílu a tudíž nerentabilnosti opravy z důvodu stáří a nadměrného opotřebení spotřebiče jako celku. Bohužel těmto závadám nelze nijak předejít údržbou zákazníkem a vždy je to otázka vytíženosti spotřebiče a kvality daného náhradního dílu a jeho komponentů.