Ceník oprav praček

Orientační ceny náhradních dílů praček
netočí se nevypouští neždíme nehřeje hlučná teče nejde
uhlíky motoru čerpadlo čerpadlo topení ložiska manžeta blokování
200-1000 200-1000 200-1000 200-1000 2500-3000 1000-1500 200-1000

Orientační ceny náhradních dílů praček uvedeny v Kč včetně DPH.

K této orientační částce za náhradní díl je nutno připočítat ceny hodinové práce a cestovné – viz ceník.

K některým typům praček disponuje technik on-line ceníkem náhradních dílů. Tj. pro urychlení servisu je možné okamžitě po identifikaci závady z bytu zákazníka objednat příslušný náhradní díl (pokud není skladem) potřebný k dokončení opravy pračky.

Příklad opravy pračky:

pračka nejde zapnout

oprava pračky – nezapne se

  • Pokud se stane, že pračka nejde zapnout a ani nereaguje jako je u obrázku vpravo je na prvním místě kontrola funkčních dílů spotřebiče a následné proměření veškerých komponentů pračky. V případě spotřebiče na obrázku byla provedena oprava pračky vyřešena výměnou spínacího prvku. Bohužel před zavolání servisu se zákazník pokusil zajistit opravu pračky svépomocí. Při tomto neodborném zásahu do elektroinstalace pračky došlo k nechtěnému poškození kabeláže spotřebiče. Díky tomuto pokusu o opravu pračky došlo k navýšení celkové částky servisu o 430 Kč.

 

pračka je hlučná

oprava pračky – hlučná, bouchá

  • Po nahlášení zákazníka opravy pračky, kde byla nadměrná hlučnost spotřebiče během praní i následného ždímaní prádla, bylo provedeno zjištění zdroje této hlučnosti. Pračka se stářím cca 5 let měla vadná ložiska. Bylo provedeno zjištění zda je oprava rentabilní vzhledem k celkovému stavu pračky kontrolou a měřením všech části spotřebiče včetně provedení autotestu pračky. Díly byly objednány a během tří dnů byly u zákazníka na místě v bytě též vyměněny. Během této opravy pračky bylo provedeno zároveň i její vyčištění včetně hadic a filtrů. Po následné kompletaci byl proveden autotest a zkouška se zatížením. Po úspěšné opravě pračky byl spuštěn program s čističem a a odvápňovačem praček. Spotřebič byl opraven během 4 dnů od nahlášení opravy zákazníkem na Naši telefonní linku. V tomto případě celková oprava nepřesáhla cenu 3000,-