Zkušenosti s opravami

Mezi rokem 2005-2012 jsem již celkem opravil přibližně 13 tisíc spotřebičů.

Jak jsem se dostal k opravám

Již od mala jsem chtěl všechno umět opravit. K profesionální servisní činnosti jsem začal cestu na střední průmyslové škole elektrotechnickéPraze, kde jsem se po úspěšné maturitní zkoušce (2005) dostal k firmě, která se zabývala problematikou oprav spotřebičů. Ještě dva roky před úspěšném zakončení střední školy jsem začal v této firmě pracovat ve formě studentské praxe.

Profesionálním technikem

Později jsem v této společnosti pracoval jako servisní technik v terénu.

Tehdy prošlo pod mýma rukama více než 9000 spotřebičů různých typů, značek a modelů.

Jednalo se o záruční (především značek Candy, Gorenje, Mora) i pozáruční servis (AEG, Electrolux, Zanussi, Whirlpool, Indesit, Fagor). Protože mě tato práce baví tak jsem se před koncem poloviny roku 2008 rozhodl posunout tuto servisní činnost z mé strany o krok dále. Od tohoto data jsem asi rok a půl prováděl opravy a servis spotřebičů jako službu nonstop servis. Později mě jsem od této služby upustil z kapacitních důvodů, neboť počet požadavků o opravy spotřebičů začal velmi stoupat a bylo nad moje možnosti vyhovět každému zákazníkovi.

Za svoji soukromou praxi, tj. v období let 2008 až 2012, jsem provedl servis a opravy

dalších 4000 spotřebičů.

Jednalo se zejména o pračky (AEG, Electrolux, Zanussi, Fagor, Gorenje, Whirlpool), myčky (AEG, Electrolux, Zanussi,Fagor, Whirlpool), sušičky (AEG, Electrolux, Fagor, Whirlpool) a dále také sporáky (Mora, Gorenje, Electrolux apod.), trouby (AEG, Electrolux, Zanussi, Whirlpool apod.)… Pravidelně si vedu a udržuji statistiku servisu, z toho bylo:

  • 80 % úspěšně opraveno
  • 12 % úspěšně nainstalováno
  • 8 % neopraveno z důvodu stáří, stavu nebo nerentabilnosti opravy

Neustále se snažím zlepšovat provádění servisních úkonů pomocí např. dostupné servisní dokumentace pro spotřebiče (technické parametry a funkce jednotlivých spotřebičů). Díky tomu je diagnostika závady na spotřebiči rychlá, přesná a pokud možno co nejdříve je oprava provedená.

Díky své profesionalitě (samozřejmostí je i platná vyhláška 50/78 §8 Sb), dosavadním zkušenostem a rozumným cenám nemám problém se získáváním zakázek a práce mám stále dost.